Luty 2018

Home O szkole
Informacje o szkole

Flota samochodowa

Flota samochodowa Zespołu Szkół Specjalnych w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu:

MERCEDES – BENZ SPRINTER
ROK PRODUKCJI 2009
POJEMNOŚĆ SILNIKA 2148
DATA ZAKUPU 20.07.2009
KOSZT ZAKUPU BRUTTO 168.877,19 zł.

Samochód ten jest pojazdem służbowym, specjalnym, służącym do przewozu uczniów niepełnosprawnych uczących się w Zespole Szkół specjalnych w Zagórzu k/ Warszawy.
Zmieniony: Środa, 02 Kwiecień 2014 18:04

Oferta Oddziałów Przedszkolnych

W Zespole Szkół Specjalnych w Zagórzu działają grupy przedszkolne prowadzone wg Systemu Nauczania Kierowanego ( zwanego również od nazwiska jego twórcy metodą Peto ).
System ten, skierowany do dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, zapewnia kompleksową i zintegrowaną edukację i rehabilitację dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością.

Nowa szkoła

Nowa szkoła

Procedura zapisu

Procedura zapisu

Uczniem ZSS w Zagórzu mogą być wyłącznie pacjenci Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. W okresie pobytu na oddziale leczniczym.
Obowiązek zapisu dziecka do szkoły należy do Rodziców – tylko w wyjątkowych sytuacjach rolę tę przejmują wychowawcy oddziałów  leczniczych.
Uczeń przyjmowany jest na podstawie n/w dokumentów:
1. zaświadczenie ze szkoły macierzystej;
2. potwierdzona za zgodność z oryginałem kserokopia ostatniego świadectwa szkolnego
3. pisemne potwierdzenie przyjęcia na oddział leczniczy – Karta Zapisu z Izby Przyjęć

UWAGA RODZICE! Prosimy nie wypisywać dzieci ze szkół macierzystych. W naszej szkole uczniowie realizują obowiązek nauki tylko w okresie pobytu na oddziale leczniczym

Oprócz w/w dokumentów prosimy o dostarczenie opinii i orzeczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych lub innych Poradni Specjalistycznych (jeśli uczeń je posiada), np.
Orzeczenie o:
• dysleksji
• dysgrafii
• dysortografii
• dyskalkulii
• potrzebie kształcenia specjalnego
• potrzebie nauczania indywidualnego
• i inne

Na podstawie tych dokumentów możliwe będzie zorganizowanie procesu edukacyjnego dla danego ucznia zgodnie ze wskazówkami zawartymi w opiniach Poradni.

Zmieniony: Czwartek, 18 Czerwiec 2009 12:08

Typy szkół

W skład Zespołu wchodzą następujące szkoły:

1. Przedszkole;
  2. Szkoła Podstawowa;
  3. Gimnazjum ;
  4. Gimnazjum dla Dorosłych;
  5. Liceum Ogólnokształcące;
  6. Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Zmieniony: Poniedziałek, 23 Październik 2017 11:00

12.10 Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole od kilku lat również obchodzimy to symboliczne święto. Uczniowie mieli okazję poznać różne metody mnożenia, triki matematyczne a także sposoby wykorzystywane przez uczniów z Japonii. Obejrzeli również ciekawy film o hinduskiej metodzie liczenia na palcach. Oczywiście wszystkie metody uczniowie mieli okazje przećwiczyć praktycznie.

14. 10 Dzień Nauczyciela
Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował pod patronatem p. Wioli i p. Klaudii koncert życzeń dla naszych wspaniałych nauczycieli. Były ciepłe słowa podziękowań i muzyczne dedykacje w wykonaniu różnych uczniów.
Uczniowie działający w Samorządzie przygotowali też niespodziankę dla ulubionych nauczycieli. Na każdym oddziale i w każdym typie szkoły uczniowie głosowali i wybierali Super Nauczyciela. Wybrani pedagodzy dostali dyplomy uznania i gorące oklaski.