Padziernik 2019

Home O szkole Oferta Oddziałów Przedszkolnych

Oferta Oddziałów Przedszkolnych

W Zespole Szkół Specjalnych w Zagórzu działają grupy przedszkolne prowadzone wg Systemu Nauczania Kierowanego ( zwanego również od nazwiska jego twórcy metodą Peto ).
System ten, skierowany do dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, zapewnia kompleksową i zintegrowaną edukację i rehabilitację dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością.

W ramach codziennych, systematycznych zajęć:
• nauczyciele realizują program wychowania przedszkolnego, zindywidualizowany i dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci.
• w ramach programów ruchowych oraz zróżnicowanej aktywności następuje usprawnianie ruchowe wraz z nauką zmian pozycji i przemieszczania się.
• dzieci uczone są samodzielności w wykonywaniu czynności samoobsługowych takich jak:
- jedzenia i picie
- mycie zębów, twarzy, rąk
- ubieranie się
- załatwianie potrzeb fizjologicznych
• dzięki pracy i zabawie w grupie rówieśniczej następuje rozwój społeczny dzieci, rozwój komunikowania się, motywacji do wysiłku.
• ćwiczenia manualne oraz programy przygotowujące do pisania przygotowują dzieci do podjęcia nauki szkolnej.

Dzieci prowadzone są przez zespół specjalistów w skład którego wchodzą nauczyciele, rehabilitanci, opiekunki.
   Dzieci objęte są również opieką logopedyczną – indywidualną i zespołową w grupie, mają zajęcia na basenie oraz hipoterapię.

Zmodyfikowany przez: Iza Grochowska-Tomasik

prace_plast...

W związku z pytaniami, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu informuje, że wszystkie egzaminy – gimnazjalny, ósmoklasisty i maturalny – odbędą się zgodnie z opublikowanym na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej harmonogramem: Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2018 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2019 roku