Luty 2019

Home O szkole Procedura zapisu

Procedura zapisu

Procedura zapisu

Uczniem ZSS w Zagórzu mogą być wyłącznie pacjenci Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. W okresie pobytu na oddziale leczniczym.
Obowiązek zapisu dziecka do szkoły należy do Rodziców – tylko w wyjątkowych sytuacjach rolę tę przejmują wychowawcy oddziałów  leczniczych.
Uczeń przyjmowany jest na podstawie n/w dokumentów:
1. zaświadczenie ze szkoły macierzystej;
2. potwierdzona za zgodność z oryginałem kserokopia ostatniego świadectwa szkolnego
3. pisemne potwierdzenie przyjęcia na oddział leczniczy – Karta Zapisu z Izby Przyjęć

UWAGA RODZICE! Prosimy nie wypisywać dzieci ze szkół macierzystych. W naszej szkole uczniowie realizują obowiązek nauki tylko w okresie pobytu na oddziale leczniczym

Oprócz w/w dokumentów prosimy o dostarczenie opinii i orzeczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych lub innych Poradni Specjalistycznych (jeśli uczeń je posiada), np.
Orzeczenie o:
• dysleksji
• dysgrafii
• dysortografii
• dyskalkulii
• potrzebie kształcenia specjalnego
• potrzebie nauczania indywidualnego
• i inne

Na podstawie tych dokumentów możliwe będzie zorganizowanie procesu edukacyjnego dla danego ucznia zgodnie ze wskazówkami zawartymi w opiniach Poradni.

Zmieniony: Czwartek, 18 Czerwiec 2009 12:08
Zmodyfikowany przez: Iza Grochowska-Tomasik

Uczennice naszej szkoły biorą udział w Olimpiadzie "Zwolnieni z teorii".
W ramach przygotowywanego projektu społecznego będą miały swoje stoisku na kiermaszu świątecznym podczas organizowanego koncertu Under Grace  - prezenty dla dzieci z ubogich rodzin ŚWIĄTECZNY SUPERBOHATER!
Dzisiejsze społeczeństwo boryka się z wieloma problemami. Jednym z nich jest ubóstwo, które najbardziej dotyka dzieci. Ubóstwo jest przyczyną niskiej samooceny i stygmatyzacji społecznej. Wiąże się z mniejszymi możliwościami rozwoju oraz z zakończeniem nauki na wcześniejszym etapie. Chciałybyśmy sprawić by ludzie zauważyli ten problem i przyczynić się do wzrostu wrażliwości wśród bardziej uprzywilejowanych osób. Beneficjentami naszego projektu jest trzydzieścioro dzieci z ubogich rodzin pochodzących z województwa mazowieckiego. Z zebranych pieniędzy chcemy zakupić najbardziej potrzebne rzeczy oraz ich wymarzony prezent.
Koncert odbędzie się 16 grudnia 2018 r., ul. Goździków 29/31 o godz. 11:00