Maj 2018

Home O szkole Procedura zapisu

Procedura zapisu

Procedura zapisu

Uczniem ZSS w Zagórzu mogą być wyłącznie pacjenci Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. W okresie pobytu na oddziale leczniczym.
Obowiązek zapisu dziecka do szkoły należy do Rodziców – tylko w wyjątkowych sytuacjach rolę tę przejmują wychowawcy oddziałów  leczniczych.
Uczeń przyjmowany jest na podstawie n/w dokumentów:
1. zaświadczenie ze szkoły macierzystej;
2. potwierdzona za zgodność z oryginałem kserokopia ostatniego świadectwa szkolnego
3. pisemne potwierdzenie przyjęcia na oddział leczniczy – Karta Zapisu z Izby Przyjęć

UWAGA RODZICE! Prosimy nie wypisywać dzieci ze szkół macierzystych. W naszej szkole uczniowie realizują obowiązek nauki tylko w okresie pobytu na oddziale leczniczym

Oprócz w/w dokumentów prosimy o dostarczenie opinii i orzeczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych lub innych Poradni Specjalistycznych (jeśli uczeń je posiada), np.
Orzeczenie o:
• dysleksji
• dysgrafii
• dysortografii
• dyskalkulii
• potrzebie kształcenia specjalnego
• potrzebie nauczania indywidualnego
• i inne

Na podstawie tych dokumentów możliwe będzie zorganizowanie procesu edukacyjnego dla danego ucznia zgodnie ze wskazówkami zawartymi w opiniach Poradni.

Zmieniony: Czwartek, 18 Czerwiec 2009 12:08
Zmodyfikowany przez: Iza Grochowska-Tomasik

17.11. 2017 Sala Koncertowa Polskiego Radia
Polska Orkiestra Radiowa wznowiła cykl otwartych dla dzieci i młodzieży prób do naszych koncertów. Uczniowie mają okazję do przyjrzenia się pracy orkiestry, a jednocześnie wysłuchania pięknej muzyki na najwyższym poziomie wykonawczym. Jest to możliwość zobaczenia jak wygląda, pracuje i brzmi orkiestra w jej pełnym ok. 60-cio osobowym składzie. Próby są prowadzone przez Dyrektora Artystycznego Polskiej Orkiestry Radiowej – Michała Klauzę.
P. Wiola zdobyła kilka miejsc na to spotkanie. Oczywiście wiele osób chciało jechać więc trzeba było przyjąć jakiś klucz wśród chętnych. Nauczyciele postanowili, że na to spotkanie pojadą te osoby, które przygotowują część artystyczną na imprezach szkolnych i dla których muzyka jest bardzo ważna. Tym razem pojechaliśmy szkolnym busem do Warszawy więc komfort jazdy z p. Leszkiem był super. W radiu byliśmy po raz pierwszy i wizyta ta zrobiła na nas ogromne wrażenie.

21. 11. 2017 Lekcja z Mickiewiczem w Muzeum Literatury
Klasy II, które właśnie skończyły omawiać Dziady, a za chwilę czeka ich Pan Tadeusz pojechały do Muzeum Literatury w Warszawie. Tam właśnie w 5 salach znajduje się opowieść o życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Z ciekawych eksponatów zapamiętaliśmy malutkie buciki dzieci wiesza, oryginalne pióro, którego podobno na co dzień używał, stolik przy którym grywał w szachy z Chopinem i niezwykle piękna szpilka do krawatki, którą podziwiać można nie tylko w gablocie, ale i na jednym z portretów poety.
Pani prowadząca lekcję opowiedziała nam też o historii tamtych czasów, o sztuce i gustach muzycznych romantyków.