Luty 2018
26 27 28

Home O szkole Typy szkół

Typy szkół

W skład Zespołu wchodzą następujące szkoły:

1. Przedszkole;
  2. Szkoła Podstawowa;
  3. Gimnazjum ;
  4. Gimnazjum dla Dorosłych;
  5. Liceum Ogólnokształcące;
  6. Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Zmieniony: Poniedziałek, 23 Październik 2017 11:00
Zmodyfikowany przez: Administrator

Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością.  Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się wygrać wyścig z czasem i ukończyć budowę szkoły dwa miesiące przed planowanym terminem. Po raz pierwszy jej próg uczniowie przekroczyli 1 września 2009 r. W dniu 20 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku. Uroczystośc zaszczycili swoją obecnością : p. Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, ks. infułat Lucjan Święszkowski, p. Karol Semik - Mazowiecki Kurator Oświaty, p. Waldemar Roszkiewicz - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, p. Zofia Dembska - z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu, p. Anna Bociąg-Smaga - Główny Specjalista w Departamencie Edukacji, p. dr Maria Wilczyńska - Dyrektor Szpitala MCNiRDiM w Zagórzu, p. Marek Jędrzejczak Wójt Gminy Wiązowna oraz wielu innych czcigodnych gości reprezentujacych organy administracji samorządowej, przedstawicieli organizacji oświatowych, dyrektorzy szkół przyszpitalnych, sponsorzy, przedstawiciele mediów, byli pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.
Najpierw odbyła się część oficjalna, podczas której nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie szkoły. Od zaproszonych gości usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, w których zapewniali nas o potrzebie istnienia takiej placówki jak nasza. na koniec uroczystości uczniowie w formie kabaretu opowiedzieli o trudzie życia uczniowskiego, zaprezentowali pokaz pomocy szkolnych.
Po złożeniu pamiątkowych podpisów na ogromnym zdjęciu nowej szkoły wyruszyliśmy na jej zwiedzanie. W przestronnym obiekcie znajdują się 23 sale lekcyjne, oddział przedszkolny, dwie pracownie komputerowe, biblioteka z czytelnią, gabinet lekarski, sala gimnastyczna, pomieszczenia administracyjno-gospodarcze. Wszystkie pracownie wyposażone są w nowoczesny, kolorowy przyjazny dla uczniów sprzęt. Teraz pozostało nam juz tylko sprawić, aby zdobywanie wiedzy w naszej szkole odbywało sie we wspaniałej atmosferze, wzajemnym szacunku i pozwalało realizować tu swoje pasje i marzenia.