Narodowe czytaniePokaż galerie6 września już po raz 10 odbyło się w naszej szkole "Narodowe Czytanie". W tym roku kapituła zaproponowała dramat Gabrieli Zapolskiej pt. Moralność pani Dulskiej. Nasze polonistki zaprosiły do czytania utworu innych nauczycieli, którzy wcielili się w kolejne postacie występujące w wybranych scenach tragifarsy. Okazało się, że wielu nauczycieli ma talent aktorski i predyspozycje do występowania na scenie. Najdziwniejszym momentem całego przedsięwzięcia był moment, kiedy panie wkroczyły na scenę w szlafrokach! Ale pani Iwonka szybko rozwikłała ową zagadkę - okazało się bowiem, że Zapolska uwielbiała spędzać czas, chodząc po domu w takim właśnie stroju. Oczywiście główna bohaterka - tytułowa Dulska - także prezentuje się w I scenie w szlafroku, więc "żart" naszych aktorek był jak najbardziej na miejscu.
Można nas znaleźć (na stronie Prezydenta) wśród licznych instytucji biorących udział w tym ogólnopolskim wydarzeniu. Kliknij w link Narodowe czytanie
opr. Wioletta Roguska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021Pokaż galerieWitold Gombrowicz, choć sam nie przepadał za szkołą, powiedział: " Gdyby nie było uczniów, nie byłoby szkoły, a gdyby nie byłoby szkoły, nie byłoby nauczycieli".
W Zagórzu są uczniowie, więc jest szkoła! 1 września to data, która ma w sobie odrobinę nostalgii, bo jakby nie było kończą się wakacje. A jednak wśród nauczycieli przeważa entuzjazm i chęć działania przez kolejne 10 miesięcy. Uczniowska radość ze spotkań z dobrze znanymi pedagogami i rówieśnikami miesza się z niepewnością i strachem nowych, których w tym roku jest wyjątkowo wielu. Wszystkich łączy ciekawość, jak będzie wyglądać najbliższy rok szkolny.

Dnia 27 czerwca 2021 r odbyła się 23 rocznica Ośrodka Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy. Jest to szczególny dzień, ponieważ możemy obserwować jak wiele daje to miejsce naszym podopiecznym. Widzimy ich trud w przygotowaniu się do występu w przedstawieniu, w ich zaangażowanie w wykonaniu prac na aukcje oraz na stoisko artystyczne. Wykonywanie prac odbywa się w czasie zajęć, które mają ogromny wpływ na pobyt młodzieży w Ośrodku. W czasie zajęć nie tylko poznają siebie, swoje talenty i możliwości ale przede wszystkim mają możliwość odwrócenia uwagi od uzależnień z jakimi walczą.

zakończenie roku szkolnego informacja

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 25 czerwca 2021 r. o godz. 9:00.  Serdecznie zapraszamy!

Nowy numer Gazetki Gloz

Zapraszamy do czytania nowego numeru Gazetki szkolnej GLOZ. Gazetka do pobrania

Uwaga! Zmiany w planie lekcji od 22.03.2021

Od dnia 22.03.2021 r. obowiązuje nowy plan zajęć. Aktualny plan lekcji do pobrania: